Działalność Poselska

„Polska jest krajem o najlepiej pomierzonych lasach na świecie” mówi prof. Jarosław Socha

„Polska jest krajem o najlepiej pomierzonych lasach na świecie” mówi prof. Jarosław Socha

Polska jest krajem o najlepiej pomierzonych lasach na świecie. Francuzi, Brytyjczycy i Szwedzi modelują na naszych danych, ponieważ mamy w Polsce pełną informację o lasach, łącznie z pojedynczymi drzewami. Umożliwił to projekt realizowany ze środków programu ramowego Horyzont Europa. To, że mamy najlepiej pomierzone lasy, znaczy też, że są one najlepiej poznane. W Polsce ułatwia to struktura własnościowa, bowiem w 80 proc. są to lasy państwowe, zatem dostęp naukowców do lasów jest właściwie nieograniczony, a do tego mogą oni liczyć na pomoc leśników, którzy w zamian uzyskują od badaczy dane do swoich działań. To bardzo korzystne z przyrodniczego, ale też społecznego i gospodarczego punktu widzenia.

Orawa na Szlaku Kurierskim Warszawa-Budapeszt

Orawa na Szlaku Kurierskim Warszawa-Budapeszt

Orawa na Szlaku Kurierskim Warszawa-Budapeszt w czasie II wojny światowej pod kryptonimem „Szkoła”.
W Jabłonce z udziałem Konsula Węgier, odsłonięto pomnik pamięci kurierów.

„Bóg jest Miłością”. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

„Bóg jest Miłością”. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Bóg jest Miłością! Jego Syn pragnął upowszechnić wśród ludzi to przekonanie, pragnął dodać nam otuchy i wiary, że wędrówka człowieka na ziemi nie jest wygnaniem i karą, lecz zadaniem, by przez dzieła miłości czynić sobie ziemię poddaną, bardziej ludzką i w pełni...

Nowy Targ Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

„Zespół Śląsk łączy regiony” - pod takim tytułem rozbrzmiał koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Widzowie zgromadzeni w sali Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu mogli na żywo zobaczyć przenikanie się rozmaitych stylów kulturowych w historii naszego Państwa w...

Młode pokolenie blisko lasu – Leśny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Z inicjatywy Wiceministra Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki oraz Nadleśnictwa Nowy Targ 1czerwca w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju zorganizowano „Leśny Dzień Dziecka”.Najmłodsi mieszkańcy regionu mieli okazję poznać bliżej zagadnienia związane z pracą leśników oraz...

Pszczelarz to brzmi dumnie!

Pszczelarz to brzmi dumnie! 20 maja 2023 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji Wiceminister Klimatu i Środowiska Edward Siarka dzieli się swoim 30-letnim doświadczeniem w pszczelarstwie oraz zdradza tajniki życia pszczół. Dlaczego właśnie...

SILNA POLSKA W UE

NIE DLA EURO

SZACUNEK DLA TRADYCJI

NIE DLA LEWICOWYCH IDEOLOGII

SILNA POZYCJA W NATO

Leśnictwo
i Łowiectwo

W polskich rękach

Blisko ludzi

W 1988 ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a w 2004 studia podyplomowe z zakresu doradztwa europejskiego w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie.
W latach 1989–1997 pracował jako nauczyciel historii i dyrektor szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości – w Podsarniu.

Od 1990 roku jest związany z działalnością samorządową. W 1998 objął funkcję wójta gminy Raba Wyżna, którą pełnił do 2005 roku.

W wyborach parlamentarnych w 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła z okręgu nowosądeckiego. Funkcję poselską pełni do dziś. W ostatnich wyborach uzyskał 21 561 głosów.

W 2020 roku Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki powołał go na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.
Od 2010 roku jest członkiem Suwerennej Polskiej.

SILNA POLSKA W UE

NIE DLA EURO

SZACUNEK DLA TRADYCJI

NIE DLA LEWICOWYCH IDEOLOGII

SILNA POZYCJA W NATO

Kontakt

Napisz do mnie

Zgoda

15 + 1 =

Dołącz do mnie

Kontakt do Ministra Edwarda Siarki

Tel. 512 291 259; 18 266 42 02

Edward.siarka@sejm.pl