Działalność Rządowa

Leśnicy – w służbie dla Ojczyzny w zgodzie z naturą!

Leśnicy – w służbie dla Ojczyzny w zgodzie z naturą!

Lasy Państwowe obchodzą swój Jubileusz. Uroczystym apelem na płycie Rynku w Starym Sączu zainaugurowano obchody Jubileuszu 100-lecia powstania Lasów Państwowych. 12 lipca br. odprawiono uroczystą Msze św. Na Ołtarzu Papieskim (który został wybudowany w 1999 roku z...

Polsko – szwedzkie rozmowy na temat unijnej polityki leśnictwa

Wiceminister Edward Siarka 13 czerwca 2023 r. uczestniczył w wideokonferencji na tematbieżących spraw dotyczących unijnej polityki leśnictwa z Danem Ericssonem, SekretarzemStanu w Ministerstwie Obszarów Wiejskich i Infrastruktury Królestwa Szwecji....

SILNA POLSKA W UE

NIE DLA EURO

SZACUNEK DLA TRADYCJI

NIE DLA LEWICOWYCH IDEOLOGII

SILNA POZYCJA W NATO

Leśnictwo
i Łowiectwo

W polskich rękach

Blisko ludzi

W 1988 ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a w 2004 studia podyplomowe z zakresu doradztwa europejskiego w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie.
W latach 1989–1997 pracował jako nauczyciel historii i dyrektor szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości – w Podsarniu.

Od 1990 roku jest związany z działalnością samorządową. W 1998 objął funkcję wójta gminy Raba Wyżna, którą pełnił do 2005 roku.

W wyborach parlamentarnych w 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła z okręgu nowosądeckiego. Funkcję poselską pełni do dziś. W ostatnich wyborach uzyskał 21 561 głosów.

W 2020 roku Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki powołał go na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.
Od 2010 roku jest członkiem Suwerennej Polskiej.

SILNA POLSKA W UE

NIE DLA EURO

SZACUNEK DLA TRADYCJI

NIE DLA LEWICOWYCH IDEOLOGII

SILNA POZYCJA W NATO

Kontakt

Napisz do mnie

Zgoda

3 + 13 =

Dołącz do mnie

Kontakt do Ministra Edwarda Siarki

Tel. 512 291 259; 18 266 42 02

Edward.siarka@sejm.pl